ساحل مکسر، هرمزگان
ارسال شده در 6/1/2023 11:20:15 AM / 0 نظر/57 بازدید

ساحل مکسر، هرمزگان

ساحل مکسر یکی از سواحل زیبا و دیدنی استان هرمزگان است که در غرب این استان و در شهرستان بندرلنگه واقع شده است. این ساحل به دلیل صخره‌های عجیب و منحصر به فردش شهرت دارد که بر اثر میلیون‌ها سال فرسایش و نفوذ آب در آنها ایجاد شده‌اند.

صخره‌های ساحل مکسر به شکل‌های مختلف و شگفت‌انگیزی هستند و برخی از آنها شباهت زیادی به حیوانات و اشیا دارند. این صخره‌ها در طول سال‌ها به دلیل ضربات امواج دریا و جریان‌های زیرزمینی، به شکل‌های مختلفی درآمده‌اند و منظره‌ای بی‌نظیر را خلق کرده‌اند.

ساحل مکسر در کنار صخره‌های زیبایش، ساحل شنی زیبایی نیز دارد که برای شنا و آفتاب گرفتن مناسب است. همچنین، در این ساحل امکانات رفاهی و تفریحی مانند پارکینگ، رستوران، کافی‌شاپ و سرویس بهداشتی وجود دارد.

ساحل مکسر یکی از جاذبه‌های گردشگری محبوب در هرمزگان است و سالانه گردشگران زیادی از سراسر ایران و جهان از آن بازدید می‌کنند.

مسیر دسترسی به ساحل مکسر

ساحل مکسر در فاصله ۲۵۰ کیلومتری شهر بندرعباس و در فاصله ۱۰ کیلومتری شهر بندر مقام قرار دارد. برای رسیدن به این ساحل می‌توان از جاده بندرعباس به بندر لنگه استفاده کرد.

تفریحات در ساحل مکسر

علاوه بر تماشای صخره‌های زیبای ساحل مکسر، می‌توان از تفریحات زیر در این ساحل لذت برد:

شنا
آفتاب گرفتن
پیاده‌روی
عکاسی
غواصی

بهترین زمان بازدید از ساحل مکسر

بهترین زمان بازدید از ساحل مکسر، فصل‌های پاییز و زمستان است که هوا معتدل و دلپذیر است. در فصل‌های گرم سال، به دلیل گرمای هوا، ساحل مکسر بسیار شلوغ است.

نکات مهم

در هنگام بازدید از ساحل مکسر، مراقب باشید تا از صخره‌ها به پایین سقوط نکنید.
از ورود به مناطق ممنوعه ساحل مکسر خودداری کنید.
زباله‌های خود را در محل‌های مخصوص قرار دهید.

دوره فشرده پایتون مقدماتی

نظر شما